ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14666410
*
nr 1466 6410
Spegel
Empirestil, 76x38cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 20:37:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 14:15:15
1
350 kr
7/5 09:51:56
2
800 kr
7/5 19:11:37
3
500 kr
7/5 19:11:37
2
600 kr (Budbetjänt)
7/5 19:11:52
3
700 kr
7/5 19:11:52
2
800 kr (Budbetjänt)
8/5 22:36:13
4
900 kr
9/5 16:02:22
5
1.100 kr
9/5 18:54:21
5
Vinnande bud
9/5 20:32:44
6
1.100 kr
9/5 20:32:44
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1466 6410
Spegel
Empirestil, 76x38cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 14:15:15 | 1 | 350 kr |
7/5 09:51:56 | 2 | 800 kr |
7/5 19:11:37 | 3 | 500 kr |
7/5 19:11:37 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
7/5 19:11:52 | 3 | 700 kr |
7/5 19:11:52 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
8/5 22:36:13 | 4 | 900 kr |
9/5 16:02:22 | 5 | 1.100 kr |
9/5 18:54:21 | 5 | Vinnande bud |
9/5 20:32:44 | 6 | 1.100 kr |
9/5 20:32:44 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02